Альтернативне паливо

Подорожчання газу і солярки в останні роки, різко збільшує собівартість сушіння та зберігання зерна. Однак є паливо, яке, в буквальному сенсі слова, лежить під ногами. Це - відходи рослинництва: солома різних зернових культур, лузга соняшника, рису, паливні гранули з лушпиння.

Використання альтернативного палива для сушарок зерна

При спалюванні однієї тонни соломи виділяється близько 3 МВт теплової енергії. Це означає, що 3 тонни соломи за теплотворення замінюють близько 1000 м3 природного газу, або близько 1 тонни дизельного палива. За підрахунками українських с / г. підприємств, собівартість однієї тонни тюкованій соломи з доставкою з поля на проммайданчик становить близько 200-250 грн. Значить, вартість 3 тонн соломи в рулонах або тюках складе близько 600-750грн. З урахуванням витрат на подрібнення, вартість 3 тонн соломи складе близько 900 грн., А з урахуванням гранулювання - близько 1500 грн. Середня вартість 1000 м3 природного газу станом на 1 червня 2013р. становить близько 4000 грн., а вартість 1 тонни дизпалива - близько 7000 грн. Виходить, що використання соломи в якості палива, в 2-4 рази дешевше, ніж використання природного газу, і в 5-6 разів дешевше дизельного палива. Як результат, альтернативне паливо для сушарок значно дешевше, ніж дизпаливо.

ТОВ "GCS - Зернові комплекси та системи" виконує будівництво нових і реконструкцію діючих зерносушильних комплексів і зернових елеваторів, при цьому рекомендує застосовувати технологію й устаткування ТОВ "Енерго-Спектр" м. Харьков, www.energy-spectrum.com.ua Семеней Олександр ( 050) 3239922.

Ми переконані, що альтернативне паливо сприяє економії енергоресурсів і збільшенню ефективності аграрного бізнесу!

Альтернативное топливо для сушилок зерна